VAŠE NÁZORY

11. listopadu 2006 v 20:18 |  DISKUSE

Zde můžete psát otázky na jakékoliv téma formou komentářů, diskutovat i odpovídat.


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Novotný Milan Novotný Milan | 25. srpna 2008 v 12:18 | Reagovat

Před třemi až čtyřmi roky přišly maminky s nápadem využít část plochy u hřiště k vybudování dětského koutku. Nejen, že se vybraly peníze na materiál, ale především maminky tehdy malých dětí přidali ruku k dílu a zbudovaly pěkný koutek k posezení a vyžití svých ratolestí. Zub času a především to, že se hřiště využívalo, poznamenalo většinu zde umístěných atrakcí. Mrzí mě, že rodiče dětí, které v současné době mohou využívat tento prostor nejsou schopni se dohodnout a třeba i vlasními silami hřiště opravit!

2 Skoupý Jiří Skoupý Jiří | 14. prosince 2009 v 19:18 | Reagovat

Vzhledem k obnovené aktivitě v objektu bývalého hotelu Neklan by mne zajímalo, jestli již obec zná majitele a nějaké jeho záměry s tímto objektem.Jelikož již k objektu nepatří parkoviště za ním vybudované,je možné očekávat problémy s parkováním.Rovněž nejsou dobré zkušenosti s využitím typu ubytovna zahraničních dělníků. Pokud víte někdo něco bližšího zkuste to zde prosím napsat.

3 Tomáš Racek Tomáš Racek | 27. ledna 2010 v 12:43 | Reagovat

Občanské sdružení

V loňském roce přišlo několik občanů naší obce s nápadem založit občanské sdružení. Stála za tím myšlenka, že na některé akce pořádané v naší obci lze získat určité finanční prostředky. Tyto prostředky nemůže získat obec jako právnická osoba, ani je nemůže získat několik jednotlivců, ale může je získat právě občanské sdružení. Na základě tohoto nápadu bylo začátkem letošního roku založeno a zaregistrováno občanské sdružení EKO SPORT DUBOVÁ.

Dne 15.1.2010 proběhla v kulturním domě schůze, na které byl projednán program občanského sdružení. Při tomto jednání jsem upozornil, že velká část programu sdružení je především náplní práce Obce Svinošice a dochází tím k jejímu zdvojení. Mám tím na mysli rozvoj obce, výstavbu v obci, účast na stavebních řízeních apod. Následně mně bylo vysvětleno, že na některé problémy v obci může mít část občanů jiný názor než zastupitelstvo obce a tudíž může tato část občanů lépe prosazovat svoje zájmy právě ve sdružení, než jako samotní občané. Zní to logicky a věcně. Přesto si myslím, že tento názor není správný.

Myslím si, že pokud chci nějaké veřejné problémy řešit, či se chci jinak veřejně angažovat, je lepší kandidovat v komunálních volbách. Zvláště, když ty budou již za necelý rok. Jako člen obecního zastupitelstva mám nejlepší možnost aktivně vstupovat do veřejného dění v naší obci. Myslím si, že je to rozhodně lepší a standartnější postup než nátlakovou akcí občanského sdružení prosazovat vlastní cíle. Navíc zase tolik lidí v naší obci se o věci veřejné nestará a veřejně se neangažuje. Domnívám se, že je lepší, když v komunálních volbách kandiduje více lidí, než když se horko těžko sestavuje vůbec dostatečný počet kandidátů.

Ale zpět k občanskému sdružení. Nechci těmito řádky nikoho odradit od účasti v něm. Naopak. Budu rád, když bude v naší obci dost lidí aktivních ve prospěch nějaké společné dobré věci. Je však potřeba udržet sdružení v původních ideálech, kterými jsou kultura, ekologie a sport. Nedopusťme zneužívání sdružení k ryze osobním cílům.

Ing. Tomáš Racek
zastupitel obce

4 Josef Hemzal Josef Hemzal | 4. února 2010 v 15:38 | Reagovat

Nechtěl jsem se osobně k tomuto tématu vyjadřovat, ale když už někdo toto téma okomentoval, nedá mně, abych také nereagoval.
Toto občanské sdružení pod názvem EKO SPORT DUBOVÁ jsem ještě s pány Valou a
Bc. Novotným spoluzakládal v dobré víře, že jeho činnost bude zaměřena hlavně na kulturní, sportovní a ekologickou činnost.
Ale už od zaregistrování tohoto sdružení jsem začal pociťovat, že směr činnosti se začíná ubírat úplně jiným směrem, než byl záměr při zakládání.
I když jsem zakládající člen tohoto sdružení, tak jsem na schůzce konané 15. 1. 2010, na kterou jsem byl přizván, veřejně odmítl do sdružení vstoupit a to z důvodu mého nesouhlasu s předloženým programem (nevím kdo je autor).
Jak již v předchozím příspěvku uvedl Ing. Racek, program sdružení, tak jak byl předložen, zdvojuje řízení obce a v několika bodech se i snaží do řízení obce zasahovat. Myslím, že každé novodobé zastupitelstvo vzešlo z demokratických voleb a dostalo dostatečně silný mandát k vykonávání svých funkcí. Také mám pochybnosti v tom, že se za hlavičkou sdružení budou skrývat jednotlivci, aby řešili své osobní záležitosti.
I přes výše uvedené mé výhrady, budu jen rád, pokud se budu mýlit ve svém úsudku a sdružení bude dobře a hlavně úspěšně fungovat pro blaho všech občanů a nejen jednotlivců.
Rád sdružení, pokud bude zájem, pomohu a zúčastním se jejich akcí.

Josef Hemzal

5 IVETA IVETA | E-mail | 20. března 2011 v 18:08 | Reagovat

Chtěla bych poděkovat manželům Páleníkovým,Igorovi za zapůjčení světelné výzdoby a Janičce za krásný kostým klauna, za kterého se převlékla a celé odpoledne se dětem věnovala.Děti tak prožily pěkné odpoledne a myslím,že se maškarní bál líbil i dospělým.  Iveta H

6 Skoupý Jiří Skoupý Jiří | E-mail | 13. dubna 2011 v 14:34 | Reagovat

Dobrý den, myslím, že by měla být někde zveřejněna informace, jak nakládat s jednotlivými složkami odpadu. Naše obec nemá vlastní sběrný dvůr, velkoobjemový kontejner u nás již více jak rok nebyl,je snížen počet dnů na pálení a pokud zkusíte nějaký rostlinný odpad dát do obecních zelených pytlů, tak je popeláři rozříznou a nevyvezou.

7 Patrik Flaišinger Patrik Flaišinger | E-mail | 1. září 2011 v 15:33 | Reagovat

Samozřejmě ideální je sběrný dvůr,ten bohužel nemáme a tak veškerý biologický odpad...a mám ho hodně kompostuji. Po cca.3 letech mám krásnou hlínu,kterou nysypu ke stromkům,keřům a zbytek na trávník.

8 svinošičák svinošičák | 14. dubna 2014 v 1:36 | Reagovat

proč se na našich stránkách neobjevila sebemenší informace o novinkách týkajících se zrušení kruhového objezdu v Lipůvce?
A je to věc dotýkající se většiny obyvatel naší obce. Nebo nám bude vyhovovat když auta od Blanska budou stát v koloně na napojení na svitavskou silnici až po naši obci??

9 sloyd sloyd | Web | 19. června 2015 v 9:37 | Reagovat

nebankovni pujcka kde opravdu pujci ???

10 Eva Slaměníková Eva Slaměníková | E-mail | 5. července 2017 v 9:41 | Reagovat

NÁLEZ - QUESSANTSKÝ BERAN

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc při hledání majitele černého, neoznačeného,quessantského berana, který byl odchycen ve Svaté Kateřině. Pokud znáte chovatele těchto ovcí v okolí, neváhejte mě kontaktovat.
Děkuji Vám předem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama